Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 16: Řádka 16:
 
* aktuálnost.
 
* aktuálnost.
  
Související pojmy: → [[turismus]], → [[destinace]], → [[mapa]], → [[město]], → [[rezident]], → [[turista]], → [[cestovatel]], → [[divadlo]], → [[hostel]]
+
Související pojmy: → [[turismus]], → [[destinace]], → [[mapa]], → [[město]], → [[rezident]], → [[turista]], → [[divadlo]], → [[hostel]]
  
 
Celnarka 6.12.2016
 
Celnarka 6.12.2016

Verze z 30. 12. 2016, 19:05

USE-IT

USE-IT je projekt, který nabízí informace především pro mladé cestovatele o více než 40 městech Evropy. Tato města, která jsou do projektu zapojená, šíří informace prostřednictvím mapek, které jsou zdarma k dispozici. Většina je dále také publikuje na vlastních facebookových stránkách, na webu a pár zapojených měst provozuje také vlastní info desk. Existuje také aplikace USE-IT pro smartphony.

USE-IT mapy jednotlivých měst. Zdroj: Facebook USE-IT. Přístup z: [1]

USE-IT mapky jsou vytvářeny místními rezidenty, kteří sdílí své tipy na to, co by neměl turista ve městě vynechat. Ať už je to doporučení restaurace, baru či divadla. Nechybí pár základních slovíček a frází v místním jazyku. Mapky jsou k dispozici zdarma na informačních místech města a v jednotlivých hostelech. Aby byly mapy stále aktuální, vychází každý rok nová verze.

Historie celého projektu sahá do roku 1971, kdy v dánském Copenhagenu vznikl nízkonákladový info desk určený mladým cestovatelům. Projekt následovaly další země jako Norsko, Nizozemí a Belgie (vždy se stejnou ideou nekomerčnosti). V roce 2005 vznikla první USE-IT mapa pro mladé cestovatele (USE-IT Map for Young Travellers) v belgickém Ghentu. Roku 2008 byla za účelem pomoci tvorby map dalších měst založena mezinárodní organizace USE-IT Europe.

Idea USE-IT:

  • vytvořeno místními,
  • nekomerčnost,
  • mapy zdarma,
  • pro mladé cestovatele,
  • aktuálnost.

Související pojmy: → turismus, → destinace, → mapa, → město, → rezident, → turista, → divadlo, → hostel

Celnarka 6.12.2016

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Celnarka, Zofka777