Z Arts Lexikon
Verze z 22. 4. 2016, 07:34, kterou vytvořil Simona (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „ == DEMASIFIKACE == Pojem '''d.''' zavádí americký - futurolog ''Alvin Toffler'', který hovoří o třech zásadních převratech lidstva. Říká ji…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

DEMASIFIKACE

Pojem d. zavádí americký - futurolog Alvin Toffler, který hovoří o třech zásadních převratech lidstva. Říká jim vlny, které jsou zpočátku nenápadné, později zbourají celý dosavadní způsob života a přinesou nový.

Spouštečem nové vlny bývá příchod nové technologie, která mění způsob obživy, výroby a ekonomiky, tim se ale musí změnit celkový společenský systém, protože starým podmínkám už dále nevyhovuje.

Momentálně sa lidstvo nacházi v Třetí vlně, která jde ruku v ruce s rozvojem internetu a informačních technologií.

Zrychlením celé komunikace a celkového způsobu života se urychluje i proces d.. To znamená, že se masy rozpadají na jednotlivé menší zájmové skupinky. Tím začína paralelní demokracie – vláda většiny – ztrácet půdu pod nohama.

Literatura: BENKA, M.: Tretia Vlna rúca starú spoločnosť. [online]. [cit. 2016-04-18]. Dostupné na: ˂http://www.zemavek.sk/articles/view/tretia-vlna-ruca-staru-spolocnost˃.


Simona Porubská 22.04.2016