Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

Středisko ISSN, České národní

S.ISSN Č.n. (ČNS ISSN) patří mezi 88 národních středisek, tvořících síť ISSN, viz [1]. Na žádost vydavatele nebo knihovny přiděluje ISSN tištěným i elektronickým novinám, magazínům, vědeckým časopisům, sborníkům z konferencí, edičním řadám a dalším tzv. pokračujícím zdrojům, vydávaným na území ČR. Zpracovává o nich záznamy do národní databáze ISSN [2] a do mezinárodního Registru ISSN. Přidělení ISSN je bezplatné.

S.ISSN Č.n. přiděluje ISSN na základě písemné žádosti a dokladu o tom, že publikace již vyšla nebo je připravena k tisku. Vydavatel tedy musí spolu s žádostí poslat jeden ukázkový výtisk (u titulů, které již vycházejí) nebo vyplní elektronický formulář a připojí k němu náhled titulního listu a tiráže, příp. obálky u připravovaných publikací. Středisko zapisuje bibliografický záznam do databáze ISSN teprve po vydání 1. čísla nebo svazku.

Související pojmy: → vydavatel, → ISSN, → publikace, → databáze, → bibliografie, → titul, → tiráž, → magazín, → časopis, → sborník, → konference, → edice, → noviny, → knihovna, → centrum ISSN, Mezinárodní.

Odkazy:
ISSN [on-line]. Národní technická knihovna: Praha 6, 27.6. 2013, © 2006–2015 [cit. 2015-6-14]. Přístup z: [3].

Anna Goldmanová 14.6.2015

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Echo, Joe Angrešt, Zofka777