Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

Sdružení České dědictví UNESCO

České dědictví UNESCO je dobrovolný svazek obcí a měst ČR, na jejichž území se nachází památka zapsaná na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Bylo založeno roku 2001. Cílem sdružení je hájit zájmy svých členů a společně propagovat svoje kulturní památky a dostat se do širšího povědomí. S.Č.d. UNESCO se tímto snaží podpořit turismus a motivovat tuzemské rezidenty i cizince k návštěvě a přispět i k jejich vzdělání. Nabízí katalog se základními informacemi, nejen cestovní kanceláře a agentury. Portál sdružení nabízí fotobanku [1] a základní informace pro turisty a zájemce o české památky UNESCO.

Ve sdružení jsou tato města: Brno, Český Krumlov, Holašovice, Kroměříž, Kutná Hora, Lednicko-valtický areál, Litomyšl, Olomouc, Praha, Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou. Výkonnou ředitelkou sdružení je M. Severová.

Související pojmy: → fotobanka, → agentura, → agentura cestovní, → kancelář cestovní, → turista, → návštěvník, → památka, → dědictví kulturní, → UNESCO, → sdružení, → propagace, → turismus, → turismus kulturní.

L:
O sdružení [on-line]. Sídlo sdružení České dědictví UNESCO: Litomyšl [cit. 2014-12-12]. Přístup z: [2].

Anna Goldmanová 12.12.2014

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Echo, Joe Angrešt, Zofka777