Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
m (Editace uživatele „Simona“ (diskuse) vráceny do předchozího stavu, jehož autorem je „Zofka777“)
Řádka 1: Řádka 1:
VÍTEJTE V NAŠEM SLOVNÍKU. NEJSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, ZAREGISTRUJTE SE, JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, PŘIHLAŠTE SE. PRO HESLA A DALŠÍ INFORMACE PAK POKRAČUJTE ZDE → [[Artslexikon, on-line výkladový slovník]]
+
'''Cena Oskára Čepana (COČ)'''
-----
+
C.o.č. je ocenění každoročně udělované slovenským vizuálním umělcům a umělkyním do 40 let. Účast se vztahuje na všechny výstupy v libovolné oblasti současného výtvarného umění, které nejsou omezeny konkrétním výtvarným médiem.
 +
Soutěž vznikla v roce 1996 z iniciativy Wendy W. Luers, prezidentky Foundation for Civil Society Foundation (USA) jako paralela k českému ocenění CJCH.
 +
Od roku 2001 ji realizuje nezisková kulturní organizace Nadácia- Centrum súčasného umenia, která se věnuje podpoře současného vizuálního umění. Od roku 2002 je c.o.č. součástí mezinárodní sítě soutěží YVAA (Young Visual Artist Awards), které jsou organizovány ve středovýchodní Evropě.
 +
V roce 2016 ji začala organizovat ve spolupráci s Residency Unlimited, Trust for Mutual Understanding a s finanční podporou od Fondu na podporu umenia, který je hlavním partnerem projektu.
 +
O finalistech a následném laureátovi rozhoduje odborná mezinárodní porota. Veřejné vyhlášení finalistů se koná v 1. polovině roku, zpravidla v dubnu. Samotné vyhlášení laureáta c.o.č. pak probíhá v listopadu.
 +
C.o.č. je pojmenována po největší osobnosti slovenské vědy a kultury 20. století. Oskár Čepan byl literární vědec, výtvarný teoretik a kritik, výtvarník, archeolog a paleontolog, který měl přesvědčení, intuici a schopnost revidovat ustálené názory.
 +
 
 +
Zdroje:
 +
 
 +
http://oskarcepan.sk/
 +
http://artalk.cz/

Verze z 9. 1. 2018, 07:44

Cena Oskára Čepana (COČ) C.o.č. je ocenění každoročně udělované slovenským vizuálním umělcům a umělkyním do 40 let. Účast se vztahuje na všechny výstupy v libovolné oblasti současného výtvarného umění, které nejsou omezeny konkrétním výtvarným médiem. Soutěž vznikla v roce 1996 z iniciativy Wendy W. Luers, prezidentky Foundation for Civil Society Foundation (USA) jako paralela k českému ocenění CJCH. Od roku 2001 ji realizuje nezisková kulturní organizace Nadácia- Centrum súčasného umenia, která se věnuje podpoře současného vizuálního umění. Od roku 2002 je c.o.č. součástí mezinárodní sítě soutěží YVAA (Young Visual Artist Awards), které jsou organizovány ve středovýchodní Evropě. V roce 2016 ji začala organizovat ve spolupráci s Residency Unlimited, Trust for Mutual Understanding a s finanční podporou od Fondu na podporu umenia, který je hlavním partnerem projektu. O finalistech a následném laureátovi rozhoduje odborná mezinárodní porota. Veřejné vyhlášení finalistů se koná v 1. polovině roku, zpravidla v dubnu. Samotné vyhlášení laureáta c.o.č. pak probíhá v listopadu. C.o.č. je pojmenována po největší osobnosti slovenské vědy a kultury 20. století. Oskár Čepan byl literární vědec, výtvarný teoretik a kritik, výtvarník, archeolog a paleontolog, který měl přesvědčení, intuici a schopnost revidovat ustálené názory.

Zdroje:

http://oskarcepan.sk/ http://artalk.cz/

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Andrea Čerba, Magdalena, Markos, Robinson, Santli, Simona, Tabery, Xklek, Zofka777