Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
m (Editace uživatele „Andrea Čerba“ (diskuse) vráceny do předchozího stavu, jehož autorem je „Zofka777“)
 
Řádka 1: Řádka 1:
'''Cena Oskára Čepana (COČ)'''
+
VÍTEJTE V NAŠEM SLOVNÍKU. NEJSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, ZAREGISTRUJTE SE, JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, PŘIHLAŠTE SE. PRO HESLA A DALŠÍ INFORMACE PAK POKRAČUJTE ZDE → [[Artslexikon, on-line výkladový slovník]]
C.o.č. je ocenění každoročně udělované slovenským vizuálním umělcům a umělkyním do 40 let. Účast se vztahuje na všechny výstupy v libovolné oblasti současného výtvarného umění, které nejsou omezeny konkrétním výtvarným médiem.
+
-----
Soutěž vznikla v roce 1996 z iniciativy Wendy W. Luers, prezidentky Foundation for Civil Society Foundation (USA) jako paralela k českému ocenění CJCH.
+
Od roku 2001 ji realizuje nezisková kulturní organizace Nadácia- Centrum súčasného umenia, která se věnuje podpoře současného vizuálního umění. Od roku 2002 je c.o.č. součástí mezinárodní sítě soutěží YVAA (Young Visual Artist Awards), které jsou organizovány ve středovýchodní Evropě.
+
V roce 2016 ji začala organizovat ve spolupráci s Residency Unlimited, Trust for Mutual Understanding a s finanční podporou od Fondu na podporu umenia, který je hlavním partnerem projektu.
+
O finalistech a následném laureátovi rozhoduje odborná mezinárodní porota. Veřejné vyhlášení finalistů se koná v 1. polovině roku, zpravidla v dubnu. Samotné vyhlášení laureáta c.o.č. pak probíhá v listopadu.
+
C.o.č. je pojmenována po největší osobnosti slovenské vědy a kultury 20. století. Oskár Čepan byl literární vědec, výtvarný teoretik a kritik, výtvarník, archeolog a paleontolog, který měl přesvědčení, intuici a schopnost revidovat ustálené názory.
+
 
+
Zdroje:
+
 
+
http://oskarcepan.sk/
+
http://artalk.cz/
+

Aktuální verze z 9. 1. 2018, 08:42

VÍTEJTE V NAŠEM SLOVNÍKU. NEJSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, ZAREGISTRUJTE SE, JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, PŘIHLAŠTE SE. PRO HESLA A DALŠÍ INFORMACE PAK POKRAČUJTE ZDE → Artslexikon, on-line výkladový slovník


Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Andrea Čerba, Magdalena, Markos, Robinson, Santli, Simona, Tabery, Xklek, Zofka777