Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

NESTA[1] je světová nadace, jejíž cílem je podporovat vznik nových myšlenek a inovace. Organizace sídlí v Anglii a ve Skotsku a vznikla již v roce 1998.

N. podporuje lidi a organizace po celé Velké Británii, Evropě a ve více než 40 zemích po celém světě.

Práce N. se zaměřuje na inovativní myšlenky ve vzdělávání, zdravotní péči, kultuře, technologii a v hospodářské politice.

N. je momentálně aktivní v následujících oblastech: 1.Ekonomický růst - organizace pravidelně zveřejňuje výzkumné studie o vlivu inovací na ekonomický růst 2.Investice - N. spravuje vlastní investiční fond, který investuje do sociálních podniků, které se zaměřují na výzvy stárnoucí populace, zaměstnanost mladých lidí nebo udržitelnost UK komunit. 3.Veřejné služby - N. vede programy, které se snaží nalézt inovativní způsoby v levnějším a efektivnějším využití veřejnných služeb a jejich rozšíření po celé zemi. 4.Kreativní průmysly - v oblasti kreativních průmyslů N. podporuje vlastní výzkum a vede praktické programy na podporu těchto oblastí.

Výzkum N. v oblasti kreativní ekonomiky ovlivnil politiku napříč Velkou Británií. Dle výzkumu jsou kreativní pozice nejobtížnější automatizovat, čímž poskytují do budoucna zemi velkou konkurenční výhodu v souvislosti s nástupem robotizace, automatizace a umělé inteligence.

L:

NESTA [online]. 2016 [cit. 2016-12-21]. Dostupné z: http://www.nesta.org.uk/

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Tliosees, Zofka777