Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
m
 
Řádka 1: Řádka 1:
'''NESTA'''[http://www.nesta.org.uk] je světová nadace, jejíž cílem je podporovat vznik nových myšlenek a inovace. Organizace sídlí v Anglii a ve Skotsku a vznikla již v roce 1998.
+
== NESTA ==
  
'''N.''' podporuje lidi a organizace po celé Velké Británii, Evropě a ve více než 40 zemích po celém světě.  
+
'''NESTA''' je ''světová nadace, jejíž cílem je podporovat vznik nových myšlenek a inovace.'' Organizace sídlí v Anglii a ve Skotsku a vznikla již v roce 1998. '''NESTA''' podporuje lidi a organizace po celé Velké Británii, Evropě a ve více než 40 zemích po celém světě. Práce '''NESTA''' se zaměřuje na inovativní myšlenky ve vzdělávání, zdravotní péči, kultuře, technologii a v hospodářské politice.
 
+
Práce '''N.''' se zaměřuje na inovativní myšlenky ve vzdělávání, zdravotní péči, kultuře, technologii a v hospodářské politice.
+
  
 
'''N.''' je momentálně aktivní v následujících oblastech:
 
'''N.''' je momentálně aktivní v následujících oblastech:
1.''Ekonomický růst'' - organizace pravidelně zveřejňuje výzkumné studie o vlivu inovací na ekonomický růst
+
* 1. ''ekonomický růst'' - organizace pravidelně zveřejňuje výzkumné studie o vlivu inovací na ekonomický růst,
2.''Investice'' - '''N.''' spravuje vlastní investiční fond, který investuje do sociálních podniků, které se zaměřují na výzvy stárnoucí populace, zaměstnanost mladých lidí nebo udržitelnost UK komunit.
+
* 2. ''investice'' - '''NESTA'' spravuje vlastní investiční fond, který investuje do sociálních podniků, které se zaměřují na výzvy stárnoucí populace, zaměstnanost mladých lidí nebo udržitelnost UK komuni,
3.''Veřejné služby'' - '''N.''' vede programy, které se snaží nalézt inovativní způsoby v levnějším a efektivnějším využití veřejnných služeb a jejich rozšíření po celé zemi.
+
* 3. ''veřejné služby'' - '''NESTA''' vede programy, které se snaží nalézt inovativní způsoby v levnějším a efektivnějším využití veřejných služeb a jejich rozšíření po celé zemi,
4.''Kreativní průmysly'' - v oblasti kreativních průmyslů '''N.''' podporuje vlastní výzkum a vede praktické programy na podporu těchto oblastí.
+
* 4. ''kreativní průmysly'' - v oblasti kreativních průmyslů '''NESTA''' podporuje vlastní výzkum a vede praktické programy na podporu těchto oblastí.
 +
 
 +
Výzkum '''NESTA''' v oblasti kreativní ekonomiky ovlivnil politiku napříč Velkou Británií. Dle výzkumu jsou kreativní pozice nejobtížnější automatizovat, čímž poskytují do budoucna zemi velkou konkurenční výhodu v souvislosti s nástupem robotizace, automatizace a umělé inteligence.
 +
 
 +
Webové stránky nadace viz [http://www.nesta.org.uk]
  
Výzkum '''N.''' v oblasti kreativní ekonomiky ovlivnil politiku napříč Velkou Británií. Dle výzkumu jsou kreativní pozice nejobtížnější automatizovat, čímž poskytují do budoucna zemi velkou konkurenční výhodu v souvislosti s nástupem robotizace, automatizace a umělé inteligence.
+
Související pojmy: → [[inovace]], → [[kultura]], → [[nadace]], → [[průmysl kreativní]]
  
L:
+
Tliosees 21.12.2016
  
NESTA [online]. 2016 [cit. 2016-12-21]. Dostupné z: http://www.nesta.org.uk/
+
[[Kategorie:Vše]]
 +
[[Kategorie:Organizace v oblasti kultury a umění‏‎]]

Aktuální verze z 31. 12. 2016, 14:41

NESTA

NESTA je světová nadace, jejíž cílem je podporovat vznik nových myšlenek a inovace. Organizace sídlí v Anglii a ve Skotsku a vznikla již v roce 1998. NESTA podporuje lidi a organizace po celé Velké Británii, Evropě a ve více než 40 zemích po celém světě. Práce NESTA se zaměřuje na inovativní myšlenky ve vzdělávání, zdravotní péči, kultuře, technologii a v hospodářské politice.

N. je momentálně aktivní v následujících oblastech:

  • 1. ekonomický růst - organizace pravidelně zveřejňuje výzkumné studie o vlivu inovací na ekonomický růst,
  • 2. investice - 'NESTA spravuje vlastní investiční fond, který investuje do sociálních podniků, které se zaměřují na výzvy stárnoucí populace, zaměstnanost mladých lidí nebo udržitelnost UK komuni,
  • 3. veřejné služby - NESTA vede programy, které se snaží nalézt inovativní způsoby v levnějším a efektivnějším využití veřejných služeb a jejich rozšíření po celé zemi,
  • 4. kreativní průmysly - v oblasti kreativních průmyslů NESTA podporuje vlastní výzkum a vede praktické programy na podporu těchto oblastí.

Výzkum NESTA v oblasti kreativní ekonomiky ovlivnil politiku napříč Velkou Británií. Dle výzkumu jsou kreativní pozice nejobtížnější automatizovat, čímž poskytují do budoucna zemi velkou konkurenční výhodu v souvislosti s nástupem robotizace, automatizace a umělé inteligence.

Webové stránky nadace viz [1]

Související pojmy: → inovace, → kultura, → nadace, → průmysl kreativní

Tliosees 21.12.2016

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Tliosees, Zofka777