Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
(Looper)
(Looper)
Řádka 1: Řádka 1:
  
 
== Looper ==
 
== Looper ==
'''L.''' se používá v elektroakustické hudbě, smyčka je opakující se část zvukového materiálu. Krátké úseky materiálu můžou být opakovány pro vytvoření podkladu. Smyčka může být vytvořen s použitím široké škály hudebních technologií, včetně digitálních samplerů, syntezátorů, sekvencerů,automatických bicích nebo je lze naprogramovat pomocí počítačového hudebního softwaru.
+
'''L.''' se používá v elektroakustické hudbě, smyčka je opakující se část zvukového materiálu. Krátké úseky materiálu můžou být opakovány pro vytvoření podkladu. Smyčka může být vytvořena s použitím široké škály hudebních technologií, včetně digitálních samplerů, syntezátorů, sekvencerů,automatických bicích nebo je lze naprogramovat pomocí počítačového hudebního softwaru.
  
 
'''L.''' umožňuje nahrát všechny typy nástrojů (elektrofonní, akustické, rytmické), doprovodné vokály, beatbox. Nahrané smyčky je možné na sebe  vrstvit, modulovat a upravovat je.  
 
'''L.''' umožňuje nahrát všechny typy nástrojů (elektrofonní, akustické, rytmické), doprovodné vokály, beatbox. Nahrané smyčky je možné na sebe  vrstvit, modulovat a upravovat je.  

Verze z 9. 1. 2017, 07:37

Looper

L. se používá v elektroakustické hudbě, smyčka je opakující se část zvukového materiálu. Krátké úseky materiálu můžou být opakovány pro vytvoření podkladu. Smyčka může být vytvořena s použitím široké škály hudebních technologií, včetně digitálních samplerů, syntezátorů, sekvencerů,automatických bicích nebo je lze naprogramovat pomocí počítačového hudebního softwaru.

L. umožňuje nahrát všechny typy nástrojů (elektrofonní, akustické, rytmické), doprovodné vokály, beatbox. Nahrané smyčky je možné na sebe vrstvit, modulovat a upravovat je.

L. je k dostaní ve většině prodejnách hudebních nástrojů v sekcích kytarové efekty. Mezi nejznámější modely patří: Boss RC-30, TC Electronic Ditto, Digitech JMSXT JamMan Solo XT, Electro-Harmonix 720, Pigtronix SPL Infinity Looper, Line 6 JM4 Looper, Vox VLL1 Lil Looper Multi-Effect Pedal, ZVex Effects Hand Painted LO-FI Loop Junky, Donner Looper, NUX Loop Core

Zahraniční interpreti, kteří užívají l. pedal:

Bobby McFerrin, Ed Sheeran, John Butler, THePETEBOX

Čeští interpreti, kteří užívají l. pedal:

Lenka Dusilová, Circus Ponorka, Zrní, Jana Věnečková, Ondřej Ruml

Odkazy:

http://heavy.com/social/2016/08/top-best-guitar-looper-pedals-boss-loop-station-looping-loop-machine-ditto/

https://www.muziker.cz/looper-sampler

http://looperpedalreviews.com/

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Bury58, Zofka777