Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
(Dabing)
(Filmová lokace)
 
Řádka 1: Řádka 1:
  
== Filmový dabing ==
+
Filmová lokace
  
 +
Filmová lokace spadá mezi filmařské profese. Filmová lokace zajištuje kompletní servis v oblasti pro filmová, reklamní nebo klipová natáčení. Při zadání zakázky lokační vyfotografuje nebo poskytne fotografie ze svého archivu, které odpovídají zakázce. Po zaslání fotografií navazují obhlídky, kde klient odsouhlasí závěrečný výběr. Dalším krokem je samotné zajištění lokace, vyřízení smluv a všech nezbytných povolení. Filmová lokační činnost dále zahrnuje související služby jako je Basecamp, úklid a ostrahu lokace.   
 +
Jde o profesi, která zahrnuje důležitou část natáčení, a s tím musíme k práci lokačního přistupovat. Při zakázce lokační musí řídit další pracovní pozice, což přináší také manažerské činnosti a hlavně s tím přicházející problémy. 
  
Dabing řadíme mezi umělecké profese užívané ve scénickém umění. O dabingu můžeme mluvit jako o scénickém umění nebo hlasovém herectví. Jde o proces, při kterém přemlouváme audiovizuální dialogy. Nejčastěji je dabing využíván při vzniku cizojazyčné verze filmů nebo počítačových her. Dabing je také použit, pokud při samotném natáčení vzniknou nějaké zvukové ruchy.  
+
České lokační společnosti: Silvershot s.r.o., Location servise s.r.o.
Často se můžeme setkat se změnou dabéra po určitém období v totožném filmu. Tento fakt snižuje sledovanost daného filmu. Změnu zapříčiňuje nákup autorských práv, kdy dochází ke změně majitele autorských práv. Česká republika patří mezi špičku v oblasti dabingu. Mezi známé české dabéry patří Vladimír Brabec, Ivan Trojan, Valérie Zawadská, Martin Stránský, Petr Rychlý nebo Jan Dolandský.
+
Lokační – osoba provádějící lokační činnost
 +
Lokace – hledání míst, zajišťování míst

Aktuální verze z 21. 4. 2016, 10:13

Filmová lokace

Filmová lokace spadá mezi filmařské profese. Filmová lokace zajištuje kompletní servis v oblasti pro filmová, reklamní nebo klipová natáčení. Při zadání zakázky lokační vyfotografuje nebo poskytne fotografie ze svého archivu, které odpovídají zakázce. Po zaslání fotografií navazují obhlídky, kde klient odsouhlasí závěrečný výběr. Dalším krokem je samotné zajištění lokace, vyřízení smluv a všech nezbytných povolení. Filmová lokační činnost dále zahrnuje související služby jako je Basecamp, úklid a ostrahu lokace. Jde o profesi, která zahrnuje důležitou část natáčení, a s tím musíme k práci lokačního přistupovat. Při zakázce lokační musí řídit další pracovní pozice, což přináší také manažerské činnosti a hlavně s tím přicházející problémy.

České lokační společnosti: Silvershot s.r.o., Location servise s.r.o. Lokační – osoba provádějící lokační činnost Lokace – hledání míst, zajišťování míst

Stránky v kategorii „Arts management“

Zobrazuje se 172 stránek z celkového počtu 172 stránek v této kategorii.