Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

KEA

KEA, resp. KEA European Affairs je evropská organizace, která radí územním celkům, ostatním organizacím a jednotlivcům, jak využít potenciál kulturních a kreativních průmyslů. KEA vznikla v roce 1999 a působí jak v Evropě, tak i v Číně.

KEA se dále pohybuje na poli sportu a zároveň se snaží nastavit benchmark pro studie v oblasti kreativních, sportovních a kulturních sektorů. V této organizaci působí nejen odborníci a konzultanti, ale také lidé aktivně zapojení v těchto oblastech. KEA nabízí široký výběr výzkumných služeb z oblastí: kultury, kreativních průmyslů, zážitkové ekonomiky, inovací, lokálního a regionálního rozvoje, digitálních médií, autorských práv a sportu. Svými výzkumnými aktivitami podporuje politiku pro kulturní a kreativní průmysly.

Cílem KEA je poukázat na vliv kultury a sportu na Evropu a na její ekonomický a sociální rozvoj a udržitelnost. KEA dále zkoumá podstatu a logiku politických opatření ve vztahu k podpoře tvůrčích projevů a k médiím. Organizace podporuje autenticitu, originalitu, jedinečnost a diverzitu. Dále se zaměřuje především na podporu kreativity na bázi kultury.

Webové stránky organizace viz [1]

Související pojmy: → organizace, → průmysl kulturní, → průmysl kreativní, → kultura, → benchmarking, → inovace, → rozvoj regionální, → média, → práva autorská, → kreativita, → autenticita, → originalita, → unikátnost

Tliosees 21.12.2016

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Zofka777