Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

iShorts. zkrátka filmy

Nezisková organizace, která propaguje krátké filmy a stejně tak autory těchto snímků. Pravidelné projekce nejzajímavějších českých i zahraničních krátkých filmů z celého světa, které se konají v několika českých, ale také slovenských městech.

Biooko1.jpg Biooko2.jpg Logo.png

Každá projekce se věnuje nějakému tématu a filmy jsou tak vzájemně tematicky propojené. Pravidelně divákům přinášejí filmy z filmových festivalů jako je festival v Cannes, Berlinale, Clermont- Ferrand, Sundance aj. iShorts jako první představili divákům všechny finalisty ceny americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší hraný a animovaný krátký film. Organizace dále úzce spolupracuje také s Evropskou filmovou Akademií.

Zakladatelem je Petr Horák, který má za sebou šikovný tým mladých lidí. V Praze se mohou diváci pravidelně, cca každý měsíc, těšit na promítání v kině Bio Oko na Letné.

Témata, kterým byly v minulosti večery iShorts věnovány jsou např.: thrillery, horory, filmy nominované na Oscara, sci-fi, polské krátké filmy, studentské filmy, filmy inspirované smrtí a mnoho dalších.

Oficiální stránky organizace, ze kterých bylo čerpáno jsou: iShorts. zkrátka filmy

Barbora Vítová, 2.5.2017

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Vitovabarbora