Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
 
 
== Festival Mělnický Vrkoč ==
 
== Festival Mělnický Vrkoč ==
  
Festival Mělnický Vrkoč je třídenní festival lidových tanců a zpěvů. Koná se pravidelně na začátku měsíce června od pátku do neděle. Je zastoupen českými i zahraničními folklórními soubory, dospělými i dětskými.
+
'''F.M.V.''' je ''třídenní festival lidových tanců a zpěvů''. Koná se pravidelně na začátku měsíce června od pátku do neděle. Je zastoupen českými i zahraničními folklórními soubory, dospělými i dětskými. Koná se v historickém centru města Mělník, součástí je paralelně probíhající staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel.
  
Koná se v historickém centru města Mělník, součástí je paralelně probíhající staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel.
+
Hlavním pořadatelem festivalu je ''sdružení Mělnický Vrkoč'', jehož členy jsou členové folklorního souboru Jarošovci, Sdružení rodičů a přátel dětského folklorního souboru Jarošáček Mělník, Regionální muzeum Mělník a příznivci festivalu. Dalšími spolupracovníky jsou město Mělník a Mělnické kulturní centrum o.p.s.
  
Hlavním pořadatelem je sdružení Mělnický Vrkoč, jehož členy jsou členové folklorního souboru Jarošovci, Sdružení rodičů a přátel dětského folklorního souboru Jarošáček Mělník, Regionální muzeum Mělník a příznivci festivalu. Dalšími spolupracovníky jsou město Mělník a Mělnické kulturní centrum o.p.s.
+
'''M.V.''' byl obnoven roku 1998 při příležitosti konání české zemské přehlídky dětských folklorních souborů, hlavní aktérkou byla tehdejší vedoucí souboru Alena Wolfová. Od roku 2000 se koná každoročně. Je členem ''Folklórního sdružení ČR'', hlavními podporovateli jsou Ministerstvo kultury ČR, Folklorní sdružení ČR a Středočeský kraj.
  
'''M.V.''' byl obnoven roku 1998 při příležitosti konání české zemské přehlídky dětských folklorních souborů, hlavní aktérkou byla tehdejší vedoucí souboru Alena Wolfová. Od Roku 2000 se koná každoročně. Je členem Folklórního sdružení ČR, hlavními podporovateli jsou Ministerstvo kultury ČR, Folklorní sdružení ČR a Středočeský kraj.
+
Ukázka z festivalu viz [http://http://www.vrkocfest.cz/img/him01.jpg]
  
Ukázka z festivalu:
+
Související pojmy: [[vstupné]], → [[festival]], → [[tanec]], → [[zpěv]], → [[folklor]], → [[soubor]], → [[kultura lidová]], → [[město]], → [[jarmark]], → [[řemeslo]], → [[muzeum]], → [[centrum kulturní]], → [[Ministerstvo kultury ČR]]
[http://http://www.vrkocfest.cz/img/him01.jpg]
+
  
Zdroje:
+
Odkazy: <br />
Mělnický Vrkoč. ''Mělnický Vrkoč'' [online]. 2016 [cit. 2017-01-02]. Dostupné z: http://www.vrkocfest.cz/
+
Mělnický Vrkoč. ''Mělnický Vrkoč'' [online], 2016. Přístup z: [http://www.vrkocfest.cz/] <br />
 +
Historie festivalu. Mělnický Vrkoč [online], 2016. Přístup z: [http://www.vrkocfest.cz/historie_festivalu] <br />
  
Historie festivalu. Mělnický Vrkoč [online]. 2016 [cit. 2017-01-02]. Dostupné z: http://www.vrkocfest.cz/historie_festivalu))
+
Pavla Bögi 2.1.2017  
  
2.1.2017 Pavla Bögi
+
[[Kategorie:Vše]]
 +
[[Kategorie:Festivaly]]

Verze z 20. 2. 2017, 17:21

Festival Mělnický Vrkoč

F.M.V. je třídenní festival lidových tanců a zpěvů. Koná se pravidelně na začátku měsíce června od pátku do neděle. Je zastoupen českými i zahraničními folklórními soubory, dospělými i dětskými. Koná se v historickém centru města Mělník, součástí je paralelně probíhající staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel.

Hlavním pořadatelem festivalu je sdružení Mělnický Vrkoč, jehož členy jsou členové folklorního souboru Jarošovci, Sdružení rodičů a přátel dětského folklorního souboru Jarošáček Mělník, Regionální muzeum Mělník a příznivci festivalu. Dalšími spolupracovníky jsou město Mělník a Mělnické kulturní centrum o.p.s.

M.V. byl obnoven roku 1998 při příležitosti konání české zemské přehlídky dětských folklorních souborů, hlavní aktérkou byla tehdejší vedoucí souboru Alena Wolfová. Od roku 2000 se koná každoročně. Je členem Folklórního sdružení ČR, hlavními podporovateli jsou Ministerstvo kultury ČR, Folklorní sdružení ČR a Středočeský kraj.

Ukázka z festivalu viz [1]

Související pojmy: → vstupné, → festival, → tanec, → zpěv, → folklor, → soubor, → kultura lidová, → město, → jarmark, → řemeslo, → muzeum, → centrum kulturní, → Ministerstvo kultury ČR

Odkazy:
Mělnický Vrkoč. Mělnický Vrkoč [online], 2016. Přístup z: [2]
Historie festivalu. Mělnický Vrkoč [online], 2016. Přístup z: [3]

Pavla Bögi 2.1.2017

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

BogiP, Zofka777