Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

DeVos Institute of Arts Management

D.I.A.M. je součástí Kennedy Center, které se nachází ve Washingtonu, D.C. ve Spojených státech amerických.

The Kennedy Center nese jméno Johna F. Kennedyho jako památku na zesnulého amerického prezidenta. Zároveň je to jedna z nejvýznamnějších uměleckých institucí v USA. Její produkce a televizní, rozhlasové a internetové vysílání dosahuje sledovanost více než 40 milionů lidí po celém světě každý rok. Centrum, které bylo otevřeno dne 8. září 1971, pokračuje ve svém úsilí o naplnění vize produkovat a prezentovat bezkonkurenční škálu divadla a muzikálů, tance a baletu, orchestrální, komorní, jazzovou, populární, světovou a lidovou hudbu, a multimediální představení pro všechny věkové kategorie.

Prezident Kennedy Center Michael M. Kaiser založil v roce 2001 Kennedy Center Institut pro Arts Management, přejmenované na D.I.A.M. v Kennedyho centru po příspěvku 22,5 miliónu dolarů ($) od DeVos nadace v květnu 2010, které nabízí praktické školení uměleckých manažerů a členů představenstva ve všech fázích profesního rozvoje ve Spojených státech a po celém světě. Tyto programy, které zdůrazňují klíčové kompetence v oblasti strategického plánování, uměleckého plánování, marketingu, fundraisingu a finančního řízení, oslovily umělecké vedoucí z více než 70 zemí světa.

D.I.A.M. funguje na předpokladu, že zatímco umelecké talenty jsou silně podporované, je příliš málo úsilí vynaloženo na trénování manažerů, kteří udržují umělce při práci. V oblastech těžce postižených nedávným hospodářským poklesem, je tato potřeba obzvláště naléhavá a umocňuje rychlé technologické a kulturní změny ovlivňující umělecké podniky po celém světě. V rámci D.I.A.M. mnoho programů spolupracuje s veřejným a soukromým vedením v různých kulturních komunitách po celém světě a poskytuje školení a podporu uměleckým vedoucím pro jejich budoucí rozvoj.

Programy D.I.A.M.: (1) Regional and National Capacity Building Programs (program pro vytváření regionálních a národních finančních kapacit), (2) Fellowships (příprava uměleckých manažerů na vedoucí pracovní pozice), (3) Internships (stáže pro studenty umělecky zaměřených oborů), (4) Board Development Seminars for Not-for-Profit Arts Organizations (semináře pro výkonné orgány neziskových uměleckých organizací).

Související pojmy: → management, → plánování strategické.

L: KAISER, Michael M. Strategické plánování v umění: praktický průvodce. Praha : Divadelný ústav, 2009, 146 s.; Kennedy Center. Přístup z: [1] a [2].

Diana Lacová 19.5.2013

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Diana Lacová, Zofka777