Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

CINARS

CINARS (International Exchange for the Performing Arts) je nezisková organizace, jejímž posláním je propagace a podpora exportu scénického umění. Založena byla roku 1984. Původní záměr byl podporovat kanadské umělce, aby se prosadili v zahraničí. Postupně se stala jedním z předních světových trhů se scénickým uměním. Přitahuje více než 1000 umělců, agentů a moderátorů z asi 60 zemí světa. Zakladatelem CINARS je Alain Pare, prezidentem Nassib El-Husseini.

Hlavními cíli organizace jsou:

  • povzbuzovat kulturní výtvory vznikajících z odvětví scénických umění,
  • propagovat obchodní jednání mezi producenty a organizacemi zaměřenými na prezentaci,
  • udělat z města Montreal centrum umělecké sítě.

Od roku 1984 CINARS organizuje v Montrealu každé dva roky jednu z nejvýznamnějších mezinárodních konferencí o scénickém umění na světě, které se účastní téměř 1500 odborníků. Během jednoho týdne se uskuteční na 150 představení, semináře a networkingové akce.

Od roku 1999 uspořádala CINARS 13 seminářů pro zástupce umělců a agenty. Také vytváří dlouhodobé strategie pro určité zeměpisné oblasti a působí jako organizátor či poradce pro mezinárodní akce.

Související pojmy: → organizace nezisková, → agent, → umělec, → moderátor, → umění scénické, → trh, → propagace, → producent, → prezentace, → město, → konference, → představení, → seminář, → networking, → strategie.

L:
cinars.org [on-line]. International Exchange for the Performing Arts: Montreal, Kanada [cit. 2016-4-27]. Přístup z: [1]
CINARS, over a quarter of a century The vision and accomplishments of founder Alain Pare [on-line]. Performing Arts Network Japan [cit. 2016-4-27]. Přístup z: [2]

Anna Goldmanová 27.4.2016

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Echo, Zofka777