Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

CFP-E

CFP-E je evropská federace pro producenty komerčních filmů. Členy jsou národní sdružení zastupující producenty komerčních filmů. Producentské společnosti, které jsou členy národní organizace, jsou automaticky „přidruženými členy“. Federace representuje 21 zemí a přes 900 nezávislých produkčních společností.

Cílem federace je podporovat hodnotu, kterou produkční společnosti přinášejí agenturám a inzerentům a chránit budoucnost výrobních společností. Za účelem dosažení tohoto cíle se zasazují o

  • pochopení hodnoty, kterou producenti a produkční společnosti přinášejí jako objevitelé, vychovatelé a manažeři řízení talentu. Snaží se zajištit plné využití myšlenky a přebírat riziko.
  • Podporovat obchodní struktury, které výrobním společnostem poskytují příležitost prosperovat, a to ve prospěch inzerentů a agentur.
  • Sdílení informací o hrozbách a příležitostech mezi sdruženími a prostřednictvím nich, se svými členy, producentskými společnostmi v Evropě.

CFP-E je v současnosti spravována z Londýna. Prezidentem je Tony Petersen. Cena Young Director Award, kterou CFP-E podporuje, je nyní vedena z Paříže společností Les Producers.

Organizace spolu s AICP (Association of Independent Commercial Producers – Asociace nezávislých komerčních producentů) a APA (Advertising Producers Association – Asociace producentů reklamy) vytvořili dokument Univerzální principy angažovanosti, který byl schválen sdruženími výrobců po celém světě.

Související pojmy: → producent, → inzerce, → asociace, → sdružení, → talent, → manažer, → federace, → kinematofragie, → film, → AICP, → APA, → agentura, → riziko.

L: cfp-e.com [on-line]. Commercial Film Producers of Europe: Londýn, © 2011–2016 [cit. 2019-7-14]. Dostupné z: <https://www.cfp-e.com/about/>.

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Echo, Joe Angrešt