Z Arts Lexikon
Přejít na: navigace, hledání

Bestseller

(z angl. best sell = nejlepší prodej)

Pojem b. označuje čtenářsky populární a prodejně úspěšnou knihu. Označení b. není spojeno s konkrétní úrovní prodeje, ani odbornou nebo literární kvalitou díla; jde o knihu populární, umisťující se na předních příčkách prodejů v krátké době od jejího vydání. Některé prodejní žebříčky jsou rozděleny dle žánru a kategorie (např. nejprodávanější román, literatura faktu, kuchařka atd.).

Označení b. se využívá v marketingu; jakmile je možné knihu označit za b., okamžitě se s tímto přídomkem znovu nabízí zákazníkům.

Související pojmy: → kniha, → trh knižní, → knihkupectví, → knihovna, → autor, → žánr literární, → literatura, → román, → literatura faktu, → čtenost, → čtenářství, → marketing.

L:
The Definition of a Bestseller. In: Booknet Canada [online]. 2013 [cit. 2014-06-01]. Přístup z: http://www.booknetcanada.ca/blog/2013/1/25/the-definition-of-a-bestseller.html#.U4twMnJ_s9A
Bestseller. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. 2001 [cit. 2014-06-01]. Přístup z: http://en.wikipedia.org/wiki/Bestseller

KlauB 1.6.2014

Na hesle se spolupodíleli uživatelé

Joe Angrešt, KlauB, Quido Meruňka